Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Reziliere contract Orange
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Reziliere contract Orange

pot sa reziliez contractul la orange? cei de la orange mi-au facut oferta prin telefon pentru un abonament orange me 5 si mi-sa oferit 500 de minute nationale si 100 internationale, iar cand sa activat abonamentu pe contul orange apare 500 de minute nationale si 100 internationale, dar la cronos sunt 400 min nationale si 100 internationale, am sunat la serviciu clienti 411 si mi-sa spus ca din cele 500 de min 100 sunt internationale dar mie nu mi sa oferit asa la telefon de operatoru orange. eu as vrea acum sa renunt definitiv la abonamentu orange. pot sa-l reziliez fara sa le achit alte taxe? mentionez ca mai aveam 6 luni de abonament si pe 11.10.2015 mi-sa mai prelungit pe inca un an, cand am acceptat noul abonament.

Multumesc frumos si astept un raspuns.
Puteti solicita rezilierea oricand, cu atat mai mult cu cat oferta primita nu coincide cu cea efectiva. Perceperea taxelor de reziliere este nelegala - fiind asimilata clauzelor abuzive, insa, totusi, daca ati luat vreun telefon prin oferta respectiva, este posibil sa trebuiasca sa-l platiti integral la deconectare, daca plata lui era prin facturile lunare. Mult succes!
nu nu am luat telefon doar abonamentu.