Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... preschimbare amenda in avertisment dar nerestituirea ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

preschimbare amenda in avertisment dar nerestituirea amenzii

buna ziua,
anul trecut am avut un control din partea garzii de mediu. in urma controlului societatea fiind sanctionata cu o suma considerabila. am contestat sanctiunea instanta a admis in parte actiunea dispunand: preschimbarea amenzii in avertisment, exonerearea petentei de la plata amenzii in valoare de xxxx si respingerea cererii de restituire a sumei de xxx cu titlu de amenda platita, mentine restul dispozitiilor din pv . cu apel in termen de 30 zile de la comunicare.
intrebarea mea este cum ar trebui sa procedez in continuare, ce ar trebui sa fac?
Depuneti copie legalizata dupa hotararea definitiva la organul care a dispus amenda si solicitati acestuia restituirea imediata a sumelor incasate fara titlu legal valabil.
multumesc pentru raspuns.