Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda rovineta fara cale de atac
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda rovineta fara cale de atac

Buna ziua,

Am primit prin posta o amenda pentru rovineta din anul 2011 in care scrie ca este fara cale de atac!
Este vreo posibilitate de contestare?

Multumesc si o zi buna!
da, exista cale de contestatie, totul se poate contesta, daca suntem in termen
dumneavoastra ce ati primit, procesul verbal de contraventie sau decizia de impunere de la anaf?