Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Detasare in strainatate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Detasare in strainatate

Buna seara,

Exista vreo varianta prin care sa putem trimite un angajat sa lucreze la un partener in strainatate dar sa il putem plati cu salariul de incadrare din Romania, sau sa nu fim obligati sa ii platim salariul minim din tara unde va lucra?

Multumesc anticpat pentru raspuns.
Va multumesc mult. Credeam ca pentru strainatate este diferit si nu am gasit ceva specific.

Seara buna