Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurare auto Germania
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurare auto Germania

Buna ziua ,eu sunt ionel locuesc si lucrez temporar in augsburg germania ,si am nevoie de un raspuns in baza legi la urmatoarea intrebare .
La 01 01 2015 am facut un contract de asigurare auto in valoare de 80 euro lunar,timp de 6 luni,nu au tras nici un euro din cont, nu am primit nimic ,instiintare etc ,dupa 6 luni primesc ca trebuie sa platesc 100 euro lunar ,ca valoarea de 80 euro stabilita la incheerea contractului nu este corecta ,,,Am cerut sa mi se explice ,de ce nu am fost anutat in termen de 14 zile de la incheerea contractului ,nimic ,am primit la citeva zile o instiintare ca trebuie sa platesc urgent suma 700 plus 100 penalizare,
Este corect cum a procedat cei de la asigurare ,,,
daca asigurarea este facuta in statul german, doar de acolo o sa primiti sfaturi.