avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 147 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurare auto Germania
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurare auto Germania

Buna ziua ,eu sunt ionel locuesc si lucrez temporar in augsburg germania ,si am nevoie de un raspuns in baza legi la urmatoarea intrebare .
La 01 01 2015 am facut un contract de asigurare auto in valoare de 80 euro lunar,timp de 6 luni,nu au tras nici un euro din cont, nu am primit nimic ,instiintare etc ,dupa 6 luni primesc ca trebuie sa platesc 100 euro lunar ,ca valoarea de 80 euro stabilita la incheerea contractului nu este corecta ,,,Am cerut sa mi se explice ,de ce nu am fost anutat in termen de 14 zile de la incheerea contractului ,nimic ,am primit la citeva zile o instiintare ca trebuie sa platesc urgent suma 700 plus 100 penalizare,
Este corect cum a procedat cei de la asigurare ,,,
Cel mai recent răspuns: Silver78 , utilizator 11:53, 21 Octombrie 2015
daca asigurarea este facuta in statul german, doar de acolo o sa primiti sfaturi.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizație accident de munca Manu claudia Manu claudia În 6.07.2017 am suferit un accident de munca- fractura deschisa de tibie si peroneu , în primul concediu medical după spitalizare a fost menționat - ... (vezi toată discuția)
Calcul indemnizatie concediu de risc maternal ContSters243704 ContSters243704 cred ca au claculat gresit banii p co d risc d luna asta eu am un salar brut d 492 euro * 4.5059(euro din 30 noiembrie)=2216.90 lei/ brut * 75%( din brut pt ... (vezi toată discuția)
Titular credit banca decedat getac getac Buna ziua! Mama mea a avut un credit la banca In decembrie 2009 a decedat in urma unui infarct. Ea a avut asigurare pentru creditul luat. Dupa depunerea ... (vezi toată discuția)