avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... acces fonduri europene
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

acces fonduri europene

Buna ziua !
As dori sa va intreb care sunt pasii de urmat pentru accesare fonduri europene nerambursabile ,pentru o persoana de 24 de ani,in vederea deschiderii unei spalatorii auto ,ce conditii trebuiesc indeplinite si unde ma pot adresa pentru indrumare .
Cel mai recent răspuns: Daniela Bolog , Consultant credite si finantari 08:19, 3 Noiembrie 2015
Pana la accesarea fondurilor europene, trebuie stabilit care sunt fondurile, programele pe care le puteti accesa tinand cont de:
-mediul in care isi va desfasura activitatea firma: rural-urban
-forma juridica pe care va veti desfasura activitatea are vechime sau va fi un start-up
Mai exista si programe nationale prin care puteti accesa fonduri nerambursabile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fonduri europene hala realizare cablaje auto BalogEugen BalogEugen Buna! Sunt student in anul I in domeniul Inginerie Electrica si m-am tot gandit pentru o afacere pentru viitor in domeniu. Planul meu ar fi o hala de ... (vezi toată discuția)
Obtinere fonduri europene pentru cabinet stomatologic Lehadusionut Lehadusionut Buna ziua, As dori sa stiu daca pot accesa fonduri europene pentru deschiderea unui cabinet stomatologic. Detin apartamentul in care se va desfasura ... (vezi toată discuția)