Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... acces fonduri europene
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

acces fonduri europene

Buna ziua !
As dori sa va intreb care sunt pasii de urmat pentru accesare fonduri europene nerambursabile ,pentru o persoana de 24 de ani,in vederea deschiderii unei spalatorii auto ,ce conditii trebuiesc indeplinite si unde ma pot adresa pentru indrumare .
Pana la accesarea fondurilor europene, trebuie stabilit care sunt fondurile, programele pe care le puteti accesa tinand cont de:
-mediul in care isi va desfasura activitatea firma: rural-urban
-forma juridica pe care va veti desfasura activitatea are vechime sau va fi un start-up
Mai exista si programe nationale prin care puteti accesa fonduri nerambursabile.