Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozite cladire noul cod fiscal
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozite cladire noul cod fiscal

cladire cu destinatie mixta, adica proprietate persoana fizica la care este inregistrata o firma cu statut juridic, activitate din domeniu agricol, si o intreprindere individuala tot din domeniul agricol, impozitul cum va fi platit de proprietarul persoana fizica.
Potrivit noului cod fiscal- legea 227/2015-impozitul se va calcula prin însumarea impozitului calculat pentru suprafaţa folosită în scop rezidenţial conform art. 457 cu impozitul determinat pentru suprafaţa folosită în scop nerezidenţial, conform art. 458 alin 3.

[ link extern ]