Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Model contestare pv de contraventie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Model contestare pv de contraventie

Buna ziua..ma poate ajuta cineva cineva sa formulez o contestatie impotriva unui pv de contraventie deoarece am fost oprit in trafic de un echipaj de la rutiera pe motiv ca as fi avut viteza peste limita legala dar nu mi-au facut poza din fata in momentul cand au aprins girofarele ci dupa ce au intors in spatele meu..doresc sa mentionez ca ma deplasam in coloana si eram a2a masina si cred ca cel din fata avea viteza peste limita legala dar eu am fost "norocosul'.multumesc anticipat
Gasiti pe site "n" modele plangre contraventionala pe care urmeaza sa o personalizati cu datele din speta dv
Succes !