Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... sgp
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

sgp

Buna ziua!Domnule avocat sunt militar angajat,dupa noul statut sgp,as vrea sa stiu daca e legal sa mai detin un alt job cu contract de munca cu o norma de 2 ore?programul meu este de 8 ore zi,40 ore pe saptamana!Va multumesc anticipat
Legea nr.384 din 10 octombrie 2006 privind statutul soldaţilor şi gradaţilor profesionişti nu prevede nicio interdictie in sensul mentionat de dvs.