Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contestatie in anulare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contestatie in anulare

Daca se poate depune actiune de contestie in anulare referitor la o hotarare , invocand alte aspecte decat in prima cerere ?
Contestatia in anulkre trebuie sa se fundsamenteze pe motivele strict prevazute de art. 317 sau 318 cod procedura civila,care deigur sunt alte mnotive decit cele invocate in cerere initiala
Vreti sa spuneti ca aveti cereri noi sau ca aveti de administrat alte probe? Raspunsul este NU.
Contesatia in anulare este supusa apelului si recursului?
Hotararea data in constestatie este supusa acelorasi cai de atac ca si hotararea atacata .
Dar daca instanta in pronuntarea deciziei nu atinut cont de toate probele si inscrisurile depuse la dosar sau a dat o interpretare gresita a acestora ? Se poate face contestatie in anulare ?