Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale impozitul forfetar
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

impozitul forfetar

Buna ziua!
Va rog sa-mi raspundeti daca cunoasteti in legatura cu DECIZIA CURTII CONSTITUTIONALE cu privire la NECONSTITUTIONALITATEA - O.U.G. de aplicare a impozitului forfetar. daca s-a pronuntat ?
Va multumesc!
Da, a fost declarata constitutionala.In 13 mai 2009, Curtea Constitutionala a respins obiectiunile legate de neconstitutionalitate. Legea este promulgata in 9 iunie 2009 prin Decretul nr. 925/2009, si devine LEGEA nr. 227/2009 din 10 iunie 2009 pentru aprobarea Ordonantei de urgenta a Guvernului nr. 34/2009 cu privire la rectificarea bugetara pe anul 2009 şi reglementarea unor masuri financiar-fiscale (Publicata in Monitorul Oficial nr. 402 din 12 iunie 2009)
Vedeti aici detalii:
www.avocatnet.ro/content/art...