Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Producator agricol
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Producator agricol

Buna,sunt un fermier agricol care a accesat o masura pt fonduri europene ,in urma caruia am devenit o inireprindere individuala cu codul caen principal 0113,cultivarea legumelor,intrebarea mea este urmatoarea,daca eu doresc in continuare sa-mi inchiriez un spatiu in piata cum sunt considerata producatore agricola sau comercianta.Multumesc.
Puteti sa faceti asta ca producator dar va vindeti doar produsele proprii.
Cititi legea urmatoare: Potrivit Legii nr. 145/2014, carnetul de comercializare este documentul utilizat de persoana fizica care detine atestat de producator, precum si de sotul/sotia, rudele/afinii de gradul I, dupa caz, pentru exercitarea actului de comert cu ridicata sau comert cu amanuntul a produselor agricole obtinute in ferma/gospodaria proprie.