Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate SALARIILE
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

SALARIILE

Fiecare om primeste un salar convenabil sau neconvenabil.
Ce faceti cu salalariul pe care le primiti?
Il cheltuiti repede sau faceti depuneri la banci?
Sau ...

Cu salariul pe care " le primim " trăim de pe o zi pe alta........si asteptăm următorul salar.
Intai dau fuga la bancomat sa-mi iau salariul, apoi fuga pe facturi:intretinere, lunina, telefon etc., apoi ma uit in frigider dupa o margarina, ceva oua , paine, apoi ma uit in portofel si bufez pe calendar cat mai este pana la salar.. urmator s.a.m.d sau unt so weiter, vorba neamtului!!??
Si este vorba de 660 Ron Nett + 150 tichete de masă; Cei cu min. pe economie cum se descurcă oare??????????????? Si sunt multi c.j. bugetari care au min. pe economie.............
+ 150 tichete de masă????????????????
Pe bune? 150 de tichete de masa?
Ce faci cu atatea tichete?
Poate dai la cineva cine are nevoie?