Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Pierdere card de sanatate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Pierdere card de sanatate

am pierdut cardul de sanatate...ce pot facee? cui sa ma adresez?
Eliberarea cardului duplicat, in caz de pierdere / furt / deteriorare se face in baza unei cereri,la care se va atasa copie dupa actul de identitate si a dovezii platii contravalorii cardului.

Cererea se va depune la Casa de Asigurari de Sanatate de care apartineti.
Cornel Vasile, Consilier juridic