Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... card sanatate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

card sanatate

Cum pot schimba, (ce documente si ce taxa) un card de sanatate care s-a deteriorat (i-a sarit cipul) si nu mai poate fi folosit.
Multumesc mult!
Eliberarea cardului duplicat, in caz de pierdere / furt / deteriorare se face in baza unei cererii, a copiei dupa actul de identitate si a dovezii platii contravalorii cardului.

Model cerere
[ link extern ]
Multumesc! Unde se face plata?