avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... card sanatate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

card sanatate

Cum pot schimba, (ce documente si ce taxa) un card de sanatate care s-a deteriorat (i-a sarit cipul) si nu mai poate fi folosit.
Multumesc mult!
Cel mai recent răspuns: Elena Elena , Consultant resurse umane 15:49, 4 Februarie 2018
Eliberarea cardului duplicat, in caz de pierdere / furt / deteriorare se face in baza unei cererii, a copiei dupa actul de identitate si a dovezii platii contravalorii cardului.

Model cerere
[ link extern ]
Multumesc! Unde se face plata?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Card de sanatate Alinapo Alinapo Buna ziua. Am pierdut cardul de sanatate si am mers la CAS Dolj pentru a cere un alt card. Raspunsul dat de cei de la CAS a fost ca nu pot sa emita un alt card ... (vezi toată discuția)
Pierdere card de sanatate valycalciu valycalciu am pierdut cardul de sanatate...ce pot facee? cui sa ma adresez? (vezi toată discuția)
Card sanatate nimenea nimenea Buna ziua! Va rog daca poate cineva sa mi raspunda la urmatoarea intrebare: De curand m am casatorit si prin casatorie mi am schimbat doar numele. Cardul de ... (vezi toată discuția)