Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... 10 % și pt cfr-iști ?
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

10 % și pt cfr-iști ?

Legea 293/2015 privind aprobarea OUG 35/2015 pentru modificarea si completarea OUG 83/2014 privind salarizarea personalului platit din fonduri publice in anul 2015,
se aplică acea majorare de 10 % și pt cei care lucrează la cfr ?
și cfr este privat ?
Nu este privat, dar nici autoritate sau institutie publica nu este ca sa se incadreze in legea respectiva.

Din cate tin minte , in septembrie 2015 erau negocieri intre sindicat si patronat de majorare a salariului cu 10% si de incheiere a noului ccm la nivel de CFR .
Intrebati sindicatul ce s-a intamplat cu aceste negocieri.
sa schimbat guvernul și doar în 02 12 2015 au ședință ,cică vor decide în funcție de rezultatul de la ședință
Atunci asteptati sedinta de Guvern din 02.12.2015 si vedeti ce se va adopta cu privire la acest subiect.
a fost ședința nu am primit nimic ,legea se pare că la cfr-iști nu se aplică ,adică 10 % nu sau dat de la 01 12 2015