Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Varsta pensionare medic de familie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Varsta pensionare medic de familie

Buna ziua,

Care este varsta de pensionare a unei doctorite cu specializarea "medic de familie" ? Este adevarat ca pentru medici exista o lege speciala in acest sens ?
-Pensie de limita de varsta
-Pensie anticipata
-Pensie anticipata partiala

In cazul de fata in conditiile legii 263/2010 are dreptul la pensie de limita de varsta.
Pensia de limita de varsta se poate cumula cu salariul.