Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pot sa solicit instantei sa oblige parata sa execute ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pot sa solicit instantei sa oblige parata sa execute contractul?

Partea cu care sunt in contract este in neexecutare.
Pot sa solicit instantei sa o oblige sa presteze obligatia contractata de a face?? Si in ce temei?
e posibil sa invoce exceptia de neexecutare
Adica ea nu si-a executat obligatia contractuala!! Eu mi-am executat obligatiile mele... si vreau sa solicit instantei sa o oblige sa isi execute prestatia ei. cum si in ce temei??