avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Registrul agricol
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Registrul agricol

Buna ziua mama mea a decedat In 1987 a muncit in colectiv ceape dupa 1991 sau dat paminturi la cei care au muncit brigaderul imi spunea ca mama nu avea dreptul la pamint si iel a decedat de curind am aflat de la batrinii din sat ca mama a avut dreptul la pamint ptr.ca a muncit in ceape si am fost sfatuit sa depun cerere la primarie la registruL agricol si am primit comunicare ca mama figureaza cu 1hec de pamint extravilan Va rog sa ma indrumati care sint pasii de urmat detin certificat de mostenitor Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Kyandra , moderator 12:22, 13 Decembrie 2015
Buna ziua se poate da un sfat la intrebarea de mai sus ? Va multumesc.
Astept un sfat care sint pasii de urmat in legatura cu situatia de mai sus ? Va mutumesc.
Unde figureaza mama cu un ha teren agricol? Pentru persoanele care nu au adus pamant in CAP dar au lucrat acolo, se dadeau cate 3000 mp in baza legii 18/1991, iar pentru cadrele tehnice cate 5000 mp, deci in nici un caz mama nu putea obtine un ha doar pentru ca a lucrat la CAP.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea 18/1991 paris50paris paris50paris Buna ziua va rog sa ma ajutati cu un sfat Parinti In 1955/1965 au Lucrat In fostul C.A.P la colectiv In canp In 1987/1988 anbi parinti au decedat dupa 1991 sau ... (vezi toată discuția)
Legea nr.18/1991 a fondului funciar petreica petreica buna ziua, va rog sa ma ajutati la acesta Intrebare In 1992, bunica mea a decedat In 1994, sa emis un titlu de propietate de 3 hec pe legea nr 18/1991 pe ... (vezi toată discuția)
Mostenire paris50paris paris50paris Buna ziua Va rog sa ma indrumatii bunica mea a decedat in 1992 in 1994 unchiul meu a obtinut pe numele bunici mel un titlu de propietate de 3 hec.in 1996 ... (vezi toată discuția)