Forum Discuţii juridice Executare silită Vanzarea prin buna invoiala in executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Vanzarea prin buna invoiala in executare silita

Buna ziua,
Ca debitor, pot propune creditorului vanzarea bunurilor urmarite prin buna invoiala direct, executorului sau, sau e o cerere care se adreseaza instantei? Ce articole din ncpc sau ncc reglementeaza acest lucru? Multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc. Pot propune creditorului acest lucru in instanta, in cadrul unei contestatii la executare aflata pe rol?
~ Conținut șters la cerere ~
Am inteles, multumesc.