Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita, recuperare sulta si cheltuieli de ...
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita, recuperare sulta si cheltuieli de executare

Buna ziua,am avut un proces de partaj din care rezulta o plata de sulta pentru egalizare de loturi ,cealalta parte a facut apel pe care la si pierdut.Eu am apelat la un executor pt recuperare debit si punere in posesie ,nu am putut sa ma inteleg cu cealalta parte pe cale amiabila.Ce sanse am sa-mi recuperez sulta si cheltuielile de executare.
Dacă debitorul obligației are bunuri sau venituri, aveți șanse . Cum titlul este o hotârăre partaj, atunci sigur are bunuri în posesie. Dacă aveți o creanță de peste 10,000 lei pot fi executate silit chiar bunurile partajate.
va multumesc ,are debit 9160 lei si chelt executare 4051 lei astea doua se aduna si se considerea debit de peste 10.000 lei.