Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării incadrare in programul prima casa
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

incadrare in programul prima casa

Buna ziua,
Suntem o familie de tineri casatoriti interesati de programul prima casa.
In 2006 sotia a cumparat o locuinta prin credit potecar, noi nefiind casatoriti, aplicantul creditului fiind doar sotia.
In 2009 februarie ne-am casatorit, iar eu nu detineam pana la momentul casatoriei nicio proprietate (teren sau locuinta).
Pot plica doar eu pentru programul prima casa, respectand astfel conditia ca cei care aplica pentru acest program nu trebuie sa fi avut sau sa aiba in proprietate o lucuinta ?
Multumesc!
Sunt variante mult mai bune decat acest programPrima Casa.

O seara excelenta,

Rozalia Ghiuleanu
Elena Rozalia Ghiuleanu, Consultant credite si finantari
roza_roza414 a scris:

Sunt variante mult mai bune decat acest programPrima Casa.

O seara excelenta,

Rozalia Ghiuleanu

asteptam o recomandare pentru un credit mai bun atunci!
am incercat sa aflam cam cat dureaza obtinerea unui astfel de credit si se pare ca poate dura chiar si 2 luni.
Nu ar trebui sa va mire deoarece acum bancile se uita la acte de o mie de ori inainte sa dea un credit!:D
In acest moment cele mai sigure credite sunt cele cu economisire-creditare deoarece dobanzile sunt foarte mici in comparatie cu restul produselor directe,credite ipotecare imobiliare,se acorda si credit imediat nu trebuie sa stati sa economisiti si apoi sa primiti credit ,sunt sustinute tot de statul roman ce acorda prime de 25% la valoarea soldului economisit si banca 3%,beneficii care nu sunt impozitate intra net in contul clientului ,sold ce va fi folosit la diminuarea creditului locativ acordat.

[reclama]
O zi excelenta,

Rozalia Ghiuleanu
ContSters20980, utilizator
=D>=D>
Dar cand omul are nevoie de casa nu are de ales!
Mai bine sa plateasca rate la banca decat sa stea cu chirie!
MIHAI GRIGORE, Avocat