Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Evaluare tablou de secol XIX
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Evaluare tablou de secol XIX

Buna ziua!

Doresc o evaluare a unor tablouri vechi probabil pictori de renume...acestea facand parte din mostenire familiei.
Am posibilitatea sa le aduc la Bucuresti.
Multumiri,
Gabriela.
Puteti realiza evaluarea tablourilor contactand case de licitatii care detin experti in domeniu
Pe site-ul MJ exista o sectiune - Lista cu experti/ specialisti tehnici judiciari, unde se regaseste si specializarea "Arta, patrimoniu national, filatelie, carti", respectiv "Arte plastice - 1.pictura, 2.sculptura, 3.grafica, 4.fotografie - videoprocesarea computerizata a imaginii".
Pe specializari si judete gasiti adrese ale expertilor/ specialistilor tehnici judiciari.
Probabil, specializarea pentru tablouri este Arte plastice - 1. pictura.
O expertiza facuta de acestia poate fi avuta in vedere de catre instantele de judecata daca se ajunge in aceasta faza.
POPA GHEORGHE, Specialist in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca