Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... aplicare prevederi ccm
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

aplicare prevederi ccm

am incheiat un act aditional la ccm in care se prevede majorarea salariilor incepand cu 01 ianuarie 2016. dac bugetul institutiei va fi aprobat in februarie-martie 2016, cresterile salariale se vor acorda de la 01/01/2016 sau de la data aprobarii bugetului?
De la data de 01.01.2016 se vor aplica majorarile, conform ccm-ului.