Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod CAEN vanzari piese auto
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod CAEN vanzari piese auto

Buna ziua!
Am si eu o mica nelamurire...am deschis de ceva timp o firma,ocupandu-ma de vanzari piese auto si accesorii, vopsea industriala auto etc....
Cand am deschis firma, cei de la reg comertului mi-au sugerat sa pun codul caen 4619-intermedieri cu prod diverse...
intrebarea mea este: codul meu caen, ma impiedica sa vand piese auto?
Va fi nevoie sa adaugati in actul constitutiv:

4531 Comerţ cu ridicata de piese şi accesorii pentru autovehicule

4532 Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
Această clasă exclude:
-vânzarea cu amănuntul a carburanţilor, vezi 4730