avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 647 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Facultatea de drept
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Facultatea de drept

Buna ziua!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sunt in clasa a VII-a si ma gandesc intens la ce facultate sa dau..... stiu ca sunt prea tanar si ca mai am timp dar as dori sa ma axez de pe acum pe un anumit domeniuB-)
As dori sa-mi spuneti daca se merita sa fac facultatea de drept si daca voi ajunge
*cineva* dupa terminarea acestei facultati.
Am auzit de la foarte multa lume ca nu voi ajunge cinestie ce si voi avea nevoie de pile si de foarte multi bani pentru a fi avocat dupa terminarea studiilor.:sorry:
si din cauza acestor nevoi m-am cam razgandit putin deoarece nu am mii de euro pentru a plati si nici pile.#-o:(X-(:((
Asa ca v-as ruga sa-mi raspundeti la urmatoarele intrebari:
1- Se merita sa fac facultatea de drept?:)
2- Voi ajunge cineva?
3-Este intradevar nevoie de sume foarte mari de bani si pile ca sa ajung avocat?
4-Este greu sa devii avocat?
Pentru orice eventualitate m-am gandit sa urmez si academia de politie, deci ultima intrebare ar fi:
6-Ce credeti ca ar fi mai bine sa urmez: DREPTUL SAU ACADEMIA DE POLITIE?:frantic:
MULTUMESC ANTICIPAT PENTRU TOATE RASPUNSURILE PE CARE LE VOI PRIMI,SPER EU FOARTE REPEDE:)B-)=D>:justcuz:
Cel mai recent răspuns: raduvalentin04 , utilizator 15:44, 29 Decembrie 2015
Nu ai nevoie de bani sau de pile pentru a ajunge avocat. Trebuie doar sa te pregatesti temeinic
multumesc mult pentru raspuns

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dreptul, psihologia sau academia de politie raduvalentin04 raduvalentin04 Buna...... Sunt in clasa a VII-a si as dori sa ma axez de pe acum pe un anumit job.B-) Stiu ca sunt prea mic ca sa ma gandesc la viitor,dar vreau sa fiu ... (vezi toată discuția)
Merita sa devii avocat? ContSters168178 ContSters168178 Buna,am fost si eu proaspat admisa la facultatea de drept si as vrea sa stiu daca merita sa merg in continuare sau nu.Sunt foarte pasionata de tot ceea ce tine ... (vezi toată discuția)
Se merita sa faci facultatea de drept? AslPls AslPls Probabil o intrebare foarte comuna insa ideea este simpla. Am de ales intre Drept si Academia Navala. Sunt o fire extrovertita, dornica de a invata, eu unul ... (vezi toată discuția)