Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Facultatea de drept
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Facultatea de drept

Buna ziua!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sunt in clasa a VII-a si ma gandesc intens la ce facultate sa dau..... stiu ca sunt prea tanar si ca mai am timp dar as dori sa ma axez de pe acum pe un anumit domeniuB-)
As dori sa-mi spuneti daca se merita sa fac facultatea de drept si daca voi ajunge
*cineva* dupa terminarea acestei facultati.
Am auzit de la foarte multa lume ca nu voi ajunge cinestie ce si voi avea nevoie de pile si de foarte multi bani pentru a fi avocat dupa terminarea studiilor.:sorry:
si din cauza acestor nevoi m-am cam razgandit putin deoarece nu am mii de euro pentru a plati si nici pile.#-o:(X-(:((
Asa ca v-as ruga sa-mi raspundeti la urmatoarele intrebari:
1- Se merita sa fac facultatea de drept?:)
2- Voi ajunge cineva?
3-Este intradevar nevoie de sume foarte mari de bani si pile ca sa ajung avocat?
4-Este greu sa devii avocat?
Pentru orice eventualitate m-am gandit sa urmez si academia de politie, deci ultima intrebare ar fi:
6-Ce credeti ca ar fi mai bine sa urmez: DREPTUL SAU ACADEMIA DE POLITIE?:frantic:
MULTUMESC ANTICIPAT PENTRU TOATE RASPUNSURILE PE CARE LE VOI PRIMI,SPER EU FOARTE REPEDE:)B-)=D>:justcuz:
Nu ai nevoie de bani sau de pile pentru a ajunge avocat. Trebuie doar sa te pregatesti temeinic
multumesc mult pentru raspuns