avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 358 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Dreptul, Psihologia sau Academia de politie
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Dreptul, Psihologia sau Academia de politie

Buna......
Sunt in clasa a VII-a si as dori sa ma axez de pe acum pe un anumit job.B-)
Stiu ca sunt prea mic ca sa ma gandesc la viitor,dar vreau sa fiu pregatit:P.
M-am gandit de foarte multe ori ce mi-ar place sa devin, dar nu m-am hotarat foarte bine.
Sunt un copil vorbaret si curios si imi place sa ajut oamenii indiferent de problemele lor.
Asa ca v-as ruga sa va pune-ti in pielea mea pentru doar cate-va minute si sa-mi spune-ti care dintre urmatoarele facultati este cea mai buna si care ma va ajuta cel mai mult pe viitor(Mediile nu ar fi o problema ci doar baniiX-():
1- FACULTATEA DE DREPT
2-FACULTATEA DE PSIHOLOGIE
3-ACADEMIA DE POLITIE
V-as ruga frumos sa-mi spune-ti si cu ce ma va ajuta mai mult in deosebire de celelalte.
Cel mai recent răspuns: raduvalentin04 , utilizator 17:07, 29 Decembrie 2015
Pana la orice facultate ai decide pana la urma sa urmezi, trebuie sa stăpânești bine limba romana, sa știi sa scrii corect.
" puneți", "spuneți", "cateva"se scriu fără cratima.
Dacă înveți f bine poți ocupa un loc la buget asa ca nu ai nevoie de multi bani.
Ce vrei sa urmezi, vei știi probabil mai târziu. Fiecare profesie are farmecul ei.
ma scuzati, ca am avut cateva greseli, m-am grabit.
Stapanesc destul de bine limba romana si chiar imi place.
Dar intrebarea mea este care meserie m-ar avantaja mai mult si de pe urma careia voi castiga cat de cat bine si nu voi avea multe batai de cap, dupa parerea dumneavoastra, din cele de mai sus?
Dacă faci o facultate gândindu-te la bani și avantaje, astea nu sunt bune. Fă-te parlamentar.

Poți sa faci orice, ce crezi ca iti place si ce ți se potrivește, astfel " nu vei munci nicio zi "
Dacă ești bun, vei avea satisfacții pe orice plan, oricare ai face-o.

Poți sa le faci pe rand pe fiecare :)
Ultima modificare: Marți, 29 Decembrie 2015
gi-jane2, moderator
multumesc foarte mult pentru raspunsuri si voi tine cont de ele.
O zi buna si daca mai aveti niste sfaturi v-as fi recunoscator.O zi buna!!!!!!!!!!!!!!!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Facultatea de drept raduvalentin04 raduvalentin04 Buna ziua!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sunt in clasa a VII-a si ma gandesc intens la ce facultate sa dau..... stiu ca sunt prea tanar si ca mai am timp dar as ... (vezi toată discuția)
Controlul medical jilly_902000@yahoo.com jilly_902000@yahoo.com Buna ziua,tuturor!! Stiti cumva in ce consta controlul medical?? Eu o am o boala de piele si anume vitiligo si as dori sa stiu acest lucru,pentru a sti ... (vezi toată discuția)
Facultate de drept...sau nu ?... ContSters57907 ContSters57907 In calitate de viitor absolvent de colegiu si viitor student, am citit marea maj. a subiectelor din acest forum ce mi-ar fi putut oferi informatii utile pt ... (vezi toată discuția)