Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Despre cresterea punctului de pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Despre cresterea punctului de pensie

La cine creste punctul de pensie din 1 ianuarie 2016 ?
1. Incepand cu 01.01.2016 punctajul mediu anual ramane acelasi.

2. Se majoreaza numai valoarea unui punct de pensie, pentru toti pensionarii, de la 830,2 lei la 871,7 lei.
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane
La cine creşte? La toată lumea. Toate pensiile se calculează în funcţie de valoarea unui punct de pensie, prin urmare toţi pensionarii vor beneficia de creşterea acestei valori.
Multumesc! La multi ani !