avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 304 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Anularea înregistrării în scopuri de TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Anularea înregistrării în scopuri de TVA

Buna seara, poate cineva sa-mi spuna care sunt toti pasii pentru a anula inregistrarea in scopuri de TVA a unei societati comerciale si care este termenul limita pentru a face demersurile?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: adiprisacariu , utilizator 10:01, 5 Ianuarie 2016
Adica, vreti sa fiti in continuare neplatitor de T.V.A? Sau e vorba de altceva?
In momentul de față sunt platitor de TVA și nu mai vreau să fiu. Aș vrea să știu cum prodecez.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Neplatitor de tva cu sediul in romania poate inchiria in bulgaria un teren de sport? seli seli Buna seara. Un srl neinregistrat in scopuri de TVA ,care se ocupa cu organizarea turneelor sportive poate sa inchirieze in Bulgaria un stadion? Este ... (vezi toată discuția)
Platitor sau neplatitor de tva ContSters370491 ContSters370491 Buna ziua, sunt administratorul unei societati comerciale, iar de curand am primit o instiintare de la ANAF, cu care am fost la ei si mi-au spus ca trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Tva albulescu albulescu Buna seara,daca o sc din Spania factureaza livrarea unor anumite materiale unei sc din Ro,in factura este prevazut tva,sc din Ro.poate cere deducerea sau ... (vezi toată discuția)