Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie

Buna ziua,
Doresc sa va adresez o intrebare legata de pensie.Sunt nascuta pe 20.08.1959 si am o vechime in munca de 35 ani 9 luni 24zile din care :19 ani 8 luni 23 zile in grupa II de munca.Anii din grupa sunt in procent de 100 %.
Va multumesc foarte mult !
Limita de varsta la 57 de ani si 6 luni.
Pensie anticipata la 56 de 6 luni.