Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Cum pot afla ultima lună pentru care am plătit ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Cum pot afla ultima lună pentru care am plătit contribuția de asigurări sociale de sănătate

Ultima lună pentru care am plătit contribuția de asigurări sociale de sănătate a fost cu cativa ani in urma( asigurat nu in baza unui contract de munca, ci ca si coasigurat). Cum pot afla exact data, ca sa pot completa formularul 604?
Va mulumesc.
MariaDr, utilizator
Am fost coasigurata de catre unul dintre parinti, pentru ca studiam. Dupa aceea... a trecut ceva timp.
Stiu ca daca studiezi esti coasigurat doar pana la 26 de ani, parca.
As putea considera ca am fost asigurata pana in luna cand am implinit varsta respectiva?
MariaDr, utilizator
Multumesc.
MariaDr a scris:

As putea considera ca am fost asigurata pana in luna cand am implinit varsta respectiva?

Da, puteti lua in considerare acest lucru, daca dupa implinirea varstei de 26 de ani nu ati realizat venituri pentru care plata contributiei era obligatorie.
Am inteles.
Va multumesc mult pentru lamuriri.