avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 643 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Cum pot afla ultima lună pentru care am plătit ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Cum pot afla ultima lună pentru care am plătit contribuția de asigurări sociale de sănătate

Ultima lună pentru care am plătit contribuția de asigurări sociale de sănătate a fost cu cativa ani in urma( asigurat nu in baza unui contract de munca, ci ca si coasigurat). Cum pot afla exact data, ca sa pot completa formularul 604?
Va mulumesc.
Ultima modificare: Miercuri, 6 Ianuarie 2016
MariaDr, utilizator
Cel mai recent răspuns: MariaDr , utilizator 19:48, 6 Ianuarie 2016
Am fost coasigurata de catre unul dintre parinti, pentru ca studiam. Dupa aceea... a trecut ceva timp.
Stiu ca daca studiezi esti coasigurat doar pana la 26 de ani, parca.
As putea considera ca am fost asigurata pana in luna cand am implinit varsta respectiva?
Ultima modificare: Miercuri, 6 Ianuarie 2016
MariaDr, utilizator
Multumesc.
MariaDr a scris:

...
As putea considera ca am fost asigurata pana in luna cand am implinit varsta respectiva?


Da, puteti lua in considerare acest lucru, daca dupa implinirea varstei de 26 de ani nu ati realizat venituri pentru care plata contributiei era obligatorie.
Am inteles.
Va multumesc mult pentru lamuriri.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Beneficii cont online cnpp.ro - info util. sv.cristian sv.cristian De ce să îmi fac cont? Contul cnpp.ro este foarte important în relaţia electronică dintre utilizator şi sistemul informatic. De ce să îmi fac ... (vezi toată discuția)
Verificarea contributiei la asigurarile de sanatate si pensii gicubutnaru gicubutnaru Buna ziua. Va rog sa-mi spuneti daca prin internet pot sa verific daca eu, angajat la o firma, sint prins in sistemul de asigurari de sanatate si de ... (vezi toată discuția)
Numar asigurari sociale degread degread Buna! Cum pot sa aflu care e numarul meu de asigurari sociale? (vezi toată discuția)