Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... APLICARE LEGE 293/2015
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

APLICARE LEGE 293/2015

In calitate de A.G.A. la o societate comerciala cu asociat unic U.A.T.(unitate administrativ teritoriala - comuna X) , Consiliul Local a aprobat pe data de 30 decembrie 2015 o hotarare privind majorarea cu 10 % a salariilor tuturor angajatilor societatii incepand cu 01.12.2015 conform Legii 293/2015 privind aprobarea OUG 35/2015 pentru modificarea si completarea OUG 83/2014 privind salarizarea personalului platit din fonduri publice in anul 2015.Este legala aceasta hotarare din punct de vedere al aplicarii , adica hotararea fiind data pe 30.12.2015 , se poate aplica pentru salariile angajatilor pentru luna decembrie 2015 ?
Da, acea hotarare data de C.L. se poate aplica pentru salariile angajatilor pentru luna decembrie 2015