Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Aviz PSI
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Aviz PSI

Pentru un cabinet de masaj cu suprafata de 30mp trebuie aviz PSI ? Multumesc.
Nu, pentru orice constructie sau amenajare cu destinatia comert (activitate dvs comerciala fiind de prestare servicii masaj) cu o suprafata mai mica de 50 mp nu este necesara obinerea avizului/autorizatiei de securitate la incendiu, conf art 1 lit f din HG nr 1739/2006 pentru aprobarea categoriilor de construcţii şi amenajări care se supun avizării şi/sau
autorizării privind securitatea la incendiu
Ana ., Consilier juridic
Multumesc!!!
cu placere