Forum Bani şi Afaceri ... Bursa de valori Dividende neridicate 2011 SIF Transilvania
Discuție deschisă în Bursa de valori

Dividende neridicate 2011 SIF Transilvania

Buna ziua !

De curand am aflat ca tatal meu (decedat in 2011) avea de ridicat dividende 2011,2013 si 2014.

Am ridicat de la Cec Bank in decembrie dividende 2013 si 2014 si mi s-a spus ca cele din 2011 nu le pot ridica intrucat sunt prescrise.

Mi se parea normal ca tata sa primeasca notificari scrise privind distribuirea dividendelor.

Ce opinie aveti dvs. fata de cazul prezentat?

Va multumesc mult !
Nu mai aveti ce face cu cele prescrise. La ora actuala, cum sunt atatea posibilitati de informare, e absud ca sa fie informat fiecare actionar de la sif ca din diferite motive nu si-a incasat banii din dividendele cuvenite si ca acestea se vor prescrie in 3 ani. E pana la urma interesul major al actionarului sa se intersze.
Aveti ca recomandare pagina de net bvb.ro unde sunt publicate la zi toate informarile de la sif si va rog sa urmariti periodic acolo toate informatiile despre actiunile pe care le detineti sau le mosteniti.