Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... calificare in U.E.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

calificare in U.E.

Buna ziua. Pot angaja pe cineva pe o functie conform unei calificari obtinute in Uniunea Europeana? Daca da, care sunt pasii de urmat?
Va multumesc!
Calificarea respectiva a fost recunoscuta in Romania ?

Daca nu, atunci trebuie sa se adresez Centrului Naţional de Recunoaştere şi Echivalare a Diplomelor.
CNRED este autoritatea competentă pentru recunoaşterea profesională a calificărilor obţinute în străinătate.
Multumesc!