Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... vanzare cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

vanzare cumparare

tatal meu are un apartament achizitionat din prima casatorie .la acest apartament mostenitori suntem eu fratele meu si tatal meu.tatal meu imi poate vinde acest apartament fara sa mai dezbatem succesiunea?mentionez ca tatal este recasatorit iar fratele meu este deacord sa pot cumpara acest apartament.
PLatiti prin banca pentru a fi asigurat ca nu se va dovedi ca donatie, altfel sotia poate ca va sugera ca e o donatie. Care mai e si presupusa de Codul civil!