Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... TICHETE MASA- SANATATE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

TICHETE MASA- SANATATE

Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu un raspuns... Sindicatul Sanitas din Spitalul de Urgenta Alexandria a dat in judecata Spitalul pt tichetele de masa. Din aproximativ o mie de angajati au castigat toti, mai putin sase persoane printre care si eu. La Judecatoria Alexadria s-a pierdut ca''nefondat'', dar cu recurs in termen de 10 zile si mai scrie ca'' se admite si in parte''...La Curtea de Apel Bucuresti scrie la solutia pe scurt: ''Hotarare- Respinge apelul ca nefondat - Definitiva''(in data de 29.09.2019), dar apare data ultimei modificari in noiembrie anul trecut si ''Stadiu procesual - Apel''. In situatia data ce se poate face? mai exista o portita de scapare ca noi cei care am pierdut sa mergem la Inalta Curte de Casatie fiecare cu dosarul sau?
Va multumesc anticipat!
Apelul este ultima cale de atac in litigiile de munca.

Hotărârea pronunţată de instanţa de fond (tribunal) într-un litigiu de muncă sau de asigurări sociale poate fi atacată numai cu apel la instanţa ierarhic superioară.
Am primit raspuns ca nefondat de la Curtea de Apel Bucuresti. Se mai poate merge cu dosarele si la Inalta Curte de Casatie? putem deschide din nou actiunea tinand cont ca doar sase angajati au pierdut din toti? ne-a dat solutia pe scurt ca nefondat poate ca sindicatul nu a pus toate actele necesare-n dosarele noastre...
Nu se mai poate merge la ICCJ .

Impotriva acelei hotarari nu mai puteti exercita decat una dintre caile extraordinare de atac - contestatia in anulare si/sau revizuirea - in conditiile expres prevazute de Codul de procedura civila..