Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale SRL cu unic asociat
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

SRL cu unic asociat

Majorare capital prin atragerea unui asociat si schimbare sediu social.
-Cum procedez?
george-neagu, moderator
Faceți o decizie a asociatului unic prin care să decideți majorarea capitalului social prin atragerea unui nou asociat. Societatea cu unic asociat se va transforma în societate cu mai mulți asociați, urmând ca modificările să fie conținute în actul constitutiv actualizat.
Va multumesc.
Ce trebuie sa fac la ORC?