Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Explicatii produs livrat cu factura - SRL
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Explicatii produs livrat cu factura - SRL

Buna ziua. Daca emit o factura catre client pentru un produs software, in cazul unui control va fi nevoie sa fac dovada ca acel produs a fost livrat? In cazul meu e cam dificil avand in vedere ca totul va fi realizat pe cloud si nu voi mai avea acces in sistem. Pot fi probleme din cauza asta? Multumesc
Andrei_Micu, utilizator
In asemenea caz e bine sa aveti un contract in care sa apara clar ce facturati Dvs., cum intra in posesia bunului/serviciului clientul, cand se factureaza etc.
De asemenea e bine sa aveti un proces verbal de receptie semnat&stampilat cu clientul.
In acest mod demonstrati clar tot.
Succes!