Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Incompatibilitate consilier local
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Incompatibilitate consilier local

Sa presupunem ca un consilier local lucreaza la primaria respectiva cu contract de munca, de colaborare sau conventie civila. Este legal? Daca nu este legal si ANI sau alt organism al statului constata aceasta situatie dupa mai bine de trei ani,i se mai poate imputa sumele incasate ilegal?

Chiar nu poate raspunde nimeni?Am citit si eu despre incompatibilitatile consilierilor locali. - nu pot fi si functiobari publici sau angajati cu CIM. Pe mine ma interesa daca pot fi ,,angajati' cu contract de colaborare sau conventie civila. Poate imi raspundeti...Multumesc.