Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisie

Buna ziua,

sunt angajata la o firma, vreau sa demisionez, mi-am gasit in alte parte un post mult mai bun, am depus cererea de demisie, in contractul de munca este scris ca in caz de demisie preavizul este de 20 de zile lucratoare. Ce se poate intampla daca eu stau in preaviz 20 de zile calendaristice, angajatorul ce poate sa imi faca?

Va multumesc anticipat
Multumesc pentru sfaturi.