Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Pitbull fara botnita
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Pitbull fara botnita

Buna ziua,
As avea cateva intrebari legate de acest subiect
De cativa ani in zona in care locuiesc , o persoana isi plimba cainele de rasa pitbull fara botnita si fara lesa . Din cate stiu acest caine intra in categoria de caine periculos si este o lege prin care obliga stapanul sa ii puna botnita cainelui.Acest caine nu musca dar mie sincer imi provoaca o stare de neliniste/frica deoarece acesti caini sunt instabili . In afara faptului ca acesta umbla liber , mai aduna si alti caini vagabonzi care acestia ataca daca te apropii de ei.
Intrebarea mea este:
Pot depune o plangere la politie legata de acest subiect?
Va multumesc
murafa26, utilizator
Puteti depune o plangere la politie in care sa sesizati situatia potential periculoasa.
murafa26 a scris:

Pot depune o plangere la politie legata de acest subiect?

Plangere puteti sa depuneti
In calitate de reclamant va revine obligatia sa sustineti si sa probati plangerea

Probe am video+ martori cu cainele fara botnita