Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... declaratia 392A
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

declaratia 392A

va rog sa dati un raspuns unui incepator: mai trebuie depusa d 392A daca in cursul anului 2015 a fost completata declaratia 394? multumesc.
Declaratia 392 A sau B este o obligatie anuala, si include valoarea cifrei de afaceri. Se completeaza A sau B in functie de calitatea de platitor de TVA sau nu. Se depune doar daca cifra de afaceri este sub 220.000 lei.
Declaratiile 394 din cursul anului nu elimina obligatia depunerii D392.