Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cod incadrare functie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cod incadrare functie

Buna,

Imi poate spune cineva va rog, care este codul pt functia de Specialist Suport (Telecomunicatii)? Daca este incadrare pe studii medii sau superioare ?

Multumesc,
C.O.R. nu cuprinde si o astfel de ocupatie .... Conform art.15 din Legea 76/2002, utilizarea Clasificării ocupaţiilor din România este obligatorie la completarea documentelor oficiale.
Ce se intampla daca angajatorul mi-a schimbat incadrarea postului din studii superioare , in studii medii , FARA ca eu sa fi fost de accord cu acest lucru??
Nu se intampla nimic...va afectat la salariu?
Angajatorul dvs. poate solicita completarea COR cu functia respectiva.
Cocollino a scris:

... FARA ca eu sa fi fost de accord cu acest lucru??

La modificarea organigramei sau statului de functii nu se solicita acordul salariatului ... numai in cazul modificarilor la c.i.m., potrivit Codului Muncii, este necesara obtinerea acordului acestuia.