Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Dispozitie de plata
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Dispozitie de plata

Buna Ziua

Am o intrebare cu legatura unui I.I., emiterea dispozitie de plata e obligatoriu la efectuarea fiecarui plati (de exemplu: facturi de materii prime, facturi de marfuri, facturi de prestatri servicii etc.)
dispozitiile de plata se emit cand platiti catre persoane fizice care nu emit bonuri fiscale, facturi, chitante