avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 197 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Dispozitie de plata
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Dispozitie de plata

Buna Ziua

Am o intrebare cu legatura unui I.I., emiterea dispozitie de plata e obligatoriu la efectuarea fiecarui plati (de exemplu: facturi de materii prime, facturi de marfuri, facturi de prestatri servicii etc.)
Cel mai recent răspuns: georgeenciu , utilizator 09:48, 9 Februarie 2016
dispozitiile de plata se emit cand platiti catre persoane fizice care nu emit bonuri fiscale, facturi, chitante

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Casa de marcat, nelamurire alina240 alina240 Buna ziua. Am o firma cu obiect de activitate prestari servicii, serviciile sunt prestate si catre persoane juridice si catre persoane fizice. Desigur detin ... (vezi toată discuția)
Casa de marcat fiscala Bajinaru Ramona Bajinaru Ramona Firma mea executa lucrari de constructie pentru persoane fizice. La inceputul activitatii am fost sfatuita sa-mi achzitionez casa de marcat fiscala.Este gresit ... (vezi toată discuția)
Acte fiscale breman breman 1. Ca PFA cand vand ceva unei persoane fizice este nevoie sa-i eliberez factura sau e suficienta o chitanta? 2. Facturile cum se opereaza in ... (vezi toată discuția)