Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Persoane in intretinere
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Persoane in intretinere

Un salariat are in intretinere parintii care nu au niciun venit.Va rog frumos sa-mi spuneti daca pentru a indeplincalitatea de coasigurati trebuie sa aduca la angajator adeverinta de la ANAF care sa ateste ca nu au venituri. Daca se poate cat mai urgent Multumesc anticipat
Multumesc. Acest lucru se regaseste in ordinul 581/2014. Eu voiam sa stiu daca persoanele intretinute trebuie sa ia adeverinte de la ANAF care sa ateste ca nu au venituri.
Potrivit acestui Ordin, nu mai trebuie adusa acea adeverinta de la ANAF.
multumesc