Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Denumire domeniu web la diferenta de 2 litere de un ...
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Denumire domeniu web la diferenta de 2 litere de un altul ce contine marca inregistrat la OSIM

Buna ziua, am un domeniu web cu numele diferit foarte putin de un altul existent, pe acelasi domeniu de activitate, dar marca respectiva este inregistrata la OSIM. Numele sunt de genul EXEMPLUa.ro, al meu este EXEMPLUum.ro, unde EXEMPLU este partea comuna din cuvintele ce alcatuiesc numele domeniilor. Poate fi vreo problema la un moment dat, eu dorind sa fac un magazin on-line pe acelasi specific?
Depinde cum folositi websiteul. Daca il folositi cu rea credinta, poate fi uzurpat.
Multumesc pentru raspuns. Nu e vorba de rea credinta, nici nu sunt la dimensiunea respectivului site, eu vreau doar sa imi dezvolt o mica afacere si am realizat la un timp dupa ce am cumparat domeniul ca diferenta de nume este foarte mica.