Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Schimbare de nume de familie
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Schimbare de nume de familie

ma intereseaza sa stiu ,daca o persoana fizica ,de sex feminin,poate sa isi schimbe numele si prenumele , si in alta situatie, nu numai in cazul unei casatorii .multumesc,B-)
Poate daca are motiv intemeiat, cf ordonantei 41/2003.
[ link extern ]