Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Data incetare CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Data incetare CIM

Buna ziua,
daca in CIM apare durata ctr de la 01.03.2016 pana la 08.06.2016, atunci in revisal se trece data sfarsit contract 08.06.2016, iar ultima zi lucrata de fapt este 07.06.2016? E corect?
Si data de 08.06.2016 poate fi considerata zi lucratoare, chiar daca este ziua in care inceteaza c.i.m.
Cornel Vasile, Consilier juridic