Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Plata contributiile cas
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Plata contributiile cas

Buna ziua,
Pt un PFA in sistem real, care a iesit pe minus in anul 2015, nu s-a depus declaratia 600. :(Cum as putea sa platesc contributiile pentru pensie?
Incheiati la Casa de Pensii din judetul Dvs un contract de asigurare! Veti platii la ei suma pentru care va sigurati.
Din pacate suma respectiva nu este deductibila la calcul impozitului pe anul 2016
Multumesc frumos pt raspuns